big_Poradnik-Treeclimbera-ok--adka-po--owa

 

Poradnik Treeclimbera


Polecamy światowy bestseller – obowiązkową pozycję w biblioteczce każdego wspinacza drzewnego. „The Tree Climber’s Companion” Jeffa Jepsona od dziś dostępny w Polsce po polsku. Na 100 stronach znajdziesz najważniejsze techniki, sprzęt i węzły przydatne do pracy na drzewach poparte wyjątkowymi ilustracjami i praktycznymi wskazówkami. Polskim wydawcą jest firma Jerzy Stolarczyk EKO-TREK.
Pierwsze w Polsce wydanie poradnika, który na świecie jest jednym z bardziej popularnych podręczników dla wspinaczy drzewnych, napisanym przez praktyka dla praktyków. Na jego sukces składa się doświadczenie zarówno autora, jak ilustratora. Jeff Jepson prowadzi czytelnika krok po kroku przez tajniki wspinaczki i poruszania się po drzewach, w przystępny sposób opisując najważniejsze techniki i sprzęt oraz przydatne węzły. Autor „Poradnika treeclimbera” to certyfikowany arborysta, aktywnie prowadzący firmę w zakresie pielęgnacji i wycinki drzew, dwukrotny zwycięzca zawodów we wspinaczce drzewnej organizowanych przez Chapter ISA w Minnesocie. Poradnik jest bogato ilustrowany przez Bryana Kotwicę, także zawodowego treeclimbera ilustrującego publikacje arborystyczne od ponad 20 lat. Rysunki są wyjątkowo pomocne, wykonane ze znawstwem popartym osobistym doświadczeniem.
Poradnik nazywany jest przez wielu profesjonalistów „biblią wspinaczy drzewnych”, w USA i w wielu krajach europejskich można go znaleźć w każdej dobrej księgarni, czy sklepie specjalizującym się w arborystyce. Zarówno nowicjusz w branży, jak i doświadczony treeclimber znajdzie w niej pomocne i przystępnie napisane informacje.
Książka doczekała się wydań w 4 językach (angielski, hiszpański, niemiecki, polski) i jest jednym z najlepiej sprzedających się poradników w branży. W niełatwym tłumaczeniu na język polski brali udział arboryści z wieloletnim doświadczeniem, co pozwoliło na użycie języka wypracowanego przez branżę pielęgnacji drzew. W wielu przypadkach wydawca zdecydował się jednak pozostawić oprócz tłumaczenia także oryginalną terminologię już funkcjonującą w Polsce lub ułatwiającą zorientowanie się w podobnej literaturze. Wygodna forma i niewielkie rozmiary pozwalają na branie poradnika zawsze ze sobą, także w teren. Zafoliowana okładka chroni poradnik przed zabrudzeniem i wilgocią.

Więcej o książce na stronie polskiego wydawcy www.eko-trek.pl